Big Friday alebo do tretice všetko naj ..

20.04.2017
big-friday-alebo-do-tretice-vsetko-naj-

Holá  amigos .. poznáte to , dovtedy s tým krčahom po vodu , až sa nakoniec uchodíte.. alebo to dáte  (to utrhnuté ucho myslím .. ) , ski-slovenská povaha , ak sa zakusneme , väčšinou sa uchodíme ..

03.03.2017 : cieľ  jasný – Gálfyho lajna z Prostredného hrotu , čiže z MSD smerom do Sedla pred Prosredným , (Stillov žľab?) niekde v polke odbočka do prava a stenou až na vrchol Prostredného . Podmienky takmer fajne , niečo nafotené z Lomničáku .. predpoklad – pôjde to .. Začiatok nástupu do žľabu .. ejha , malý odtrh, sem tam skala, ľadík, ináč pevné , sadnuté , na stúpanie ideálne . No nič , hovorím si .. uvidíme aké to bude v tom ťažkom , bude dostatočne vysnežené ? .. červík pochybností sa práve zobudil  .. po vcelku pohodovom  nastúpani do  horných partií steny  -  problémové miesto bez dostatočnej snehovej pokrývky , bielo poprašený ľadík , skala a .. ináč nič . Napozerané podmienky zo strany oproti z Lomnického sedla síce naznačovali súvislu bielu lajnu , bohužiaľ klamlivo .. OK rozmýšľam , premýšľam .. otáčam . Aspoň potrenujem lyžbu dole žľabom , dám na zámke zo žiaľu nejaké pivko , poldeci .. v mojom veku , sú totíž pivo bez poldeci  - vyhodené peniaze ..

ukážkovo_vysnežený_nástup_do_Still..žľ.9.4.17_

Marec nejaký divný , fujakový , trochu teplý .. pekné ľahšie fajnovky išli , ale moje plány nejak stále stoja bokom .. preberám to v hlave , pozorujem  všakovaké aladiny .. prechádzam sa po dolinách a nejak mi to mizne pred očami .. občas aj pod nohami . OK, tak ešte počkáme  , zájdeme niekde na kávu do tepla , keď už nič , dáme nejaké lezenie – free climbing sa tomu hovorí .. opáčime grécke pivko a .. aj poldeci samozrejme .. Návrat začiatkom Apríla , BUD letisko , horúco ako v pekle .. Znova OK , myslím si , rozliezť sme sa rozliezli , nejaké áčka, béčka aj céčka sme báchli .. káva bola .. takže hor sa do práce , veď aj žiť z niečoho treba .. Ináč to poznáte ?.. „ climb now work later „  mám to originál načmárane na pytlíku z madžom ( magnéziom rozumej ) ..

pohľad_z_filmaráku_na_aktuálny_zjazd_:)

Tak teda rozmýšľam , veď mohlo by aj znamenať „ ski now  work later „ . Zrazu čo to ? , žeby  sila telepatie a zbožných priani ?  .. yes  amigos , funguje to .. , zrazu ochladenie , dokonca aj posnežuje ..

09.04.2017 .. na vetromágovi nejaké články , reporty o podmienkach a sobote (08.04.2017) ..  že vraj už všetko čo malo popadať popadalo .. nastal moj čas .. Nedeľa , hor sa do MSD , stojím na nástupe do žľabu .. hubu otváram .. tak takto vysnežený nástup do žľabu som snáď ešte ani nevidel .. skúšam , našľapávam , prebáram .. najprv po kolena , neskôr po g... . Nejaké divné , veď malo byť vypadnuté a ono to stále čaká na mňa ? .. do kostola chodím , občas aj dobré skutky napácham a toto je  odmena .. to akože so mnou to má vypadnuť ? .. áno amigos, zbabelo  otáčam a utekám ,  teda aspoň do filmaráku naproti vybehnem a podmienky pokukám .. no pokukal , dvojku simpaťákov niekde od LM stretol , podebatoval .. padla hmla, dole zlyžoval a na zámke .. veď to už poznáte .. v mojom veku

mixové_miesto_na_lyžiach

14.04.2017 ... celý týždeň nepijem , nefajčím , zdravo sa stravujem .. a čakám .. od manželky som priepustku vybavil a teda deme nato ..  predpoveď oblačno, polooblačno, hore s možnosťou mierneho sneženia .. OK , aspoň neprítomné lúče slniečka tak skoro nenadtopia sneh .. Dojdem pod nástup , konečne vypadnutý , grule lavínky na mňa dole hádžu úsmevy .. hneď na úvod nejaký ten ľadík .. ma predsa nemôže zaskočiť .. ( veď to aj deti lyžujú ) .. prostriedok steny a žľabu ukážkový , vrstva prášku na starom podklade .. nastal čas pravdy .. kukám , akože v najťažšom vysnežený biely koberec .. dokonca mám v momente dojatia  pocit , že je až červený .. deme na to .. sklon cca.  50 , nejaký ten ľadík  ( veď to aj deti lyžujú ) trochu predpríprava podmienok na následný zjazd – občasne nakopávam  mačkami ľadové miestečka zhruba na dlžke 20 m., tak aby sa to mohlo pri lyžbe dole bezpečne preskákať .   Trochu vyššie narážam na malé mixové miesto, zlom hrany do vrcholovej širokej pláne, resp. širokého  žľabu,  Ináč výstup bez problémov ..

vrcholovka

 Hore čaj, horálka , pásy dole , pripraviť lyže, lyžiarky  do  „ON“  polohy  a ide sa .. problém žiaden , cca. 2  metre z pod vrcholu Prostredného krásna lyžovačka až do spomenutého mixového zlomu ( ani bohu neodopnem ),  nejako netechnicky prehupnem , nalyžujem  do akože ťažšieho   a kontrolovane  preskáčem až nad najťažšie .. znova netechnicky a neeticky  cca 3m.  dole bokom na ostrých hranách lyží   a zasekávaním cepína  do ľadíku ( ani bohu neodopnem ) .. následuje zopár oblúčikov už v relatívne dobrom , aj keď so sklonom ešte stále serióznym .. potom bratia češi niekde v polke žľabu , že vraj „ radší dou dolú“ .. mnou hádzane splazy a malé odtrhy ich zrejme  trochu vystrašili , tak teda deme všetci dolu .. a na zámke , veď to už poznáte ..

JC

Fotky Big Friday alebo do tretice všetko naj ..

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Big Friday alebo do tretice všetko naj ..
Čendo 20.04.2017
Poriadný kúsok!Aj článok prudko čitateľný a fotečky fajné. Gratulačka.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri