Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo

21.03.2012
skialp-cmiter-a-huncovske-sedlo

V nedeľu 18.3. sme vyrazili skoro ráno z Tatranskej Lomnice do Skalnatej dolinky. Naším cieľom bol Cmiter a pokus zlyžovať Lomničák cez Cmiter do Skalnatej dolinky. Preliezli sme s mačkami a čakanmi prvý prah. Pozreli sme si stopy v Gipsyho ceste, ktoré tu nechali včera bratia Peťovci a vyšliapali sme pod Vidlovú vežu.

 

Tu sme uvideli, že vyššie sú snehové podmienky zlé. Bolo to vyfúkané a snehu málo. Možnosť zlyžovať to spod Lomničáka sa nám nejavila reálna a silné slnko rýchlo menilo sneh na brečku. Pod skalnou stenou sme vykopali v strmom svahu plošinku, obuli sme lyže a rýchlo dole.

 

Skalný prah sme zliezli na mačkách a s čakanom v ruke. Bolo však ešte stále pomerne skoro a tak sme využili možnosť a vyšliapali si ešte do Huncovského sedla. Tu slnko zasvietilo neskôr ako do Cmitra. Tento žľab je parádne vysnežený a tak sme to aj patrične využili.

 

M.Bartoň

Fotky Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
sisa 22.03.2012
Paradaaaa:-)))

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
sherpa 22.03.2012
bravo, pozeram ze si robite vysokohorske korzo z Tatier. skoda ze to neslo az od kupoly. mala pripomienka: ako Lomnican musis predsa vediet ze Skalnata je dolina, nie dolinka :-). Skalnata dolinka je v Kremnickych vrchoch.

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
Palo (pavol.badiar@gmail.com) - 22.03.2012
Ahoj Martin, vidim, ze nezahalas a reportiky pribudaju... len sa chcem pripomenut, ci si na mna nezabudol s tou fotkou Vysokej.. Pomohla by mi v skompletizovani vlastneho reportu z tripu v Zlomiskach. Vdaka. Maj sa pekne.

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
22.03.2012
no pekne si davate. drzte sa.

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
sisa 22.03.2012
Sherpa to kde je ta dolinka v Kremnickych? Neviem o ziadnej takej a mam to tu celkom pochodene. Je mozne ze ju pricarovali do mapy jazykovedci, inak si to neviem vysvetlit:-)) Nie si ty nahodou jednym z nich?:-))

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
sherpa 23.03.2012
Sisa: tu som o tom nasiel daco http://hiking.sk/hk/ar/173/ skalnata_dolinka.html ale nemam to tam schodene. ja len preto pisem tie detaily, aby mal Arno Puskas klud v hrobe :-). ako referencie pouzivam aj knizku od I. Bohusa st. o nazvoch vo V. Tatrach.

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
Duke 26.03.2012
Pekne zjazdy aj fotky. Pozaram ze vacsina borcov jazdi stale bez prilieb..co tak ist trochu prikladom?

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri