Skialpinizmus - Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo - Vetroplach magazin

Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo

21.03.2012
skialp-cmiter-a-huncovske-sedlo

V nedeľu 18.3. sme vyrazili skoro ráno z Tatranskej Lomnice do Skalnatej dolinky. Naším cieľom bol Cmiter a pokus zlyžovať Lomničák cez Cmiter do Skalnatej dolinky. Preliezli sme s mačkami a čakanmi prvý prah. Pozreli sme si stopy v Gipsyho ceste, ktoré tu nechali včera bratia Peťovci a vyšliapali sme pod Vidlovú vežu.

 

Tu sme uvideli, že vyššie sú snehové podmienky zlé. Bolo to vyfúkané a snehu málo. Možnosť zlyžovať to spod Lomničáka sa nám nejavila reálna a silné slnko rýchlo menilo sneh na brečku. Pod skalnou stenou sme vykopali v strmom svahu plošinku, obuli sme lyže a rýchlo dole.

 

Skalný prah sme zliezli na mačkách a s čakanom v ruke. Bolo však ešte stále pomerne skoro a tak sme využili možnosť a vyšliapali si ešte do Huncovského sedla. Tu slnko zasvietilo neskôr ako do Cmitra. Tento žľab je parádne vysnežený a tak sme to aj patrične využili.

 

M.Bartoň

Fotky Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo


Súvisiace články:

Diskusia
RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
sisa 22.03.2012
Paradaaaa:-)))

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
sherpa 22.03.2012
bravo, pozeram ze si robite vysokohorske korzo z Tatier. skoda ze to neslo az od kupoly. mala pripomienka: ako Lomnican musis predsa vediet ze Skalnata je dolina, nie dolinka :-). Skalnata dolinka je v Kremnickych vrchoch.

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
Palo (pavol.badiar@gmail.com) - 22.03.2012
Ahoj Martin, vidim, ze nezahalas a reportiky pribudaju... len sa chcem pripomenut, ci si na mna nezabudol s tou fotkou Vysokej.. Pomohla by mi v skompletizovani vlastneho reportu z tripu v Zlomiskach. Vdaka. Maj sa pekne.

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
22.03.2012
no pekne si davate. drzte sa.

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
sisa 22.03.2012
Sherpa to kde je ta dolinka v Kremnickych? Neviem o ziadnej takej a mam to tu celkom pochodene. Je mozne ze ju pricarovali do mapy jazykovedci, inak si to neviem vysvetlit:-)) Nie si ty nahodou jednym z nich?:-))

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
sherpa 23.03.2012
Sisa: tu som o tom nasiel daco http://hiking.sk/hk/ar/173/ skalnata_dolinka.html ale nemam to tam schodene. ja len preto pisem tie detaily, aby mal Arno Puskas klud v hrobe :-). ako referencie pouzivam aj knizku od I. Bohusa st. o nazvoch vo V. Tatrach.

RE: Skialp: Cmiter a Huncovské sedlo
Duke 26.03.2012
Pekne zjazdy aj fotky. Pozaram ze vacsina borcov jazdi stale bez prilieb..co tak ist trochu prikladom?

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4501093