Bokami Západných Tatier 2017

03.04.2017
bokami-zapadnych-tatier-2017Desiaty ročník už skoro legendárnych pretekov, k tomu 40. výročie organizovaného skialpového pretekania na Slovensku, to sú základné čísla, ktoré teba poriadne osláviť. Oslavovalo sa 24.-26. marca - so štartom a cieľom tentokrát na liptovskej strane a s ubytovaním na strane oravskej. Zúčastnilo sa vyše 100 dvojíc, na ktoré čakalo viac ako 50km dĺžky a 6400m prevýšenia. Víťazi to dali za sedem hodín a dáke nepodstatné drobné, keby niečo.

V piatok všetko začalo etapou - jednosmerkou z Bobroveckej Vápenice cez Sivý vrch k lanovke v Salatínskej doline. Vraj bolo teplo, aj keď nad hrebeňom mrak sedel a ochladzoval. Už tu sa určovalo budúce poradie, Matúš Danko (konečne sa dočkal po smolných rokoch) a Jakub Šiarnik nenechali nikoho pochybovať o svojich ambíciách. Za nimi Matúš Vnenčák a Pascal Egli, alebo skôr naopak? Pascal vraj ťahal a poriadne :-) Tretí Lukáš Trizna a Juraj Laštík. Milanovia Madaj a Pisarčík tradične ako prví veteráni, a pekne na piatom mieste celkovo, medzi ženami viedli od začiatku až do konca „o parník“ Ľubica Ďaďová a Iwona Januszyk.

V sobotu sa to všetko motalo na oravskej strane, štart na zjazdovke a dejiskom boli kotlíky a svahy pod Salatínom a Brestovou. Celkové poradie sa moc nemenilo, len odstupy trochu.

V nedeľu štart na ceste pod Tatliačkou a cez Smutné sedlo do Žiarskej doliny. Tam hore - dole párkrát, aj prechádzka cez Tri kopy bola na programe. Cieľ na Terase, po poslednom, krátkom, ale výživnom výšľape. Zrejme najťažšia etapa, už len tým, že bola výslednými časmi najdlhšia. Potom už len zlyžovať do doliny a nechať sa odviezť z jej spodku na vyhodnotenie, k hotelu Spojár.

Konečne vyšlo aj počasie na všetky tri dni, aj keď v piatok bolo poriadne teplo a v noci na sobotu to zamrzlo na kosť. Až posledné lyžovačky v nedeľu boli vraj správne odmäknuté. Severný vietor na hrebeni sa neráta, to by sa vari ani nerátalo, ak by nebol. Celkovo parádne podujatie ako vždy, a bolo to vidno aj na emóciách v cieli a na vyhodnotení. Samozrejme všetko je na webe a FB pretekov, tu iba pár fotiek z cieľa tretej etapy, aspoň tak pre dokumentáciu.

Rišo Pouš

Fotky Bokami Západných Tatier 2017

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri