Skialp v Rakúskom Gasteinertali - Graukogel

19.01.2012
skialp-v-rakuskom-gasteinertali-graukogel

Polovica januára v rakúskom Gasteinertali. Kam sa vybrať na skialpovú túru, keď len pred pár dňami skončilo masívne sneženie sprevádzané silným vetrom? Možností je tu aj napriek tomu neúrekom. Keďže celá dolina je popretkávaná zjazdovkami a lyžiarskymi strediskami, začneme dnes pekne po zjazdovke. Vyberáme si na tento účel málo navštevované stredisko Graukogel. Sedačky sú tu staré a pomalé a nie sú poprepájané s ostatnými modernými strediskami v doline.

Kedysi dávno tu vraj organizovali lyžiarske majstrovstvá sveta a odvtedy to tu asi zostalo v nezmenenej podobe. Začíname šliapať po okraji širokej zjazdovky a pozeráme dookola:

 

 "Kde sú lyžiari?!"

"Aha! Tam je jeden!" :)))

 

Až budete mať chuť si dobre zašliapať po zjazdovke v Gasteinertali a chcete mať popri tom kľud a pokoj, tak už teraz viete kde!

Hore šliapeme po červenej zjazdovke, strmú čiernu si necháme na zjazd. Na konci 1000 v.m. šliapania sa necháme prehovoriť pekne natiahnutou stopou vedúcou pod vrchol Graukogelu. Stopa končí na vyfúkanom hrebeni, ešte kus od vrcholu. Prašanom nabitý žľab sľubuje predsa len iný zážitok ako zjazdovka, pod ním ešte pekný kúsok prašanu pomedzi stromčeky, kým sa pripojíme na čiernu zjazdovku.

 

Na pohodový šliapací poldeň je Graukogel ako stvorený. Ako neskôr zisťujem pohľadom do plániku: tie frírajdové možnosti sú tu ešte väčšie, ako sme na prvý raz objavili.

 

Fotogaléria:

Okrem fotiek z aktuálnej túry tu nájdete aj stručný výber fotiek, spravených na rôznych miestach Gasteinertalu po nedávnom veľkom snežení. Aj keď hore úradoval vietor, freeride nad úrovňou lesa a predovšetkým v lese je výborné!!

 

M.Bartoň

foto: Slávka,Martin

Fotky Skialp v Rakúskom Gasteinertali - Graukogel

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri