Skialpový filmový festival - Snehová vločka

23.11.2015
skialpovy-filmovy-festival-snehova-vlocka

Poslednú novembrovú sobotu sa v Bratislave chystá 2. ročník filmového festivalu venovaný skialpinizmu – Snehová vločka. Našou snahou bude predstaviť rôzne odvetvia tohto čoraz populárnejšieho zimného športu. Ak zavítate od 15, 00 do priestorov DK Dúbravka v Bratislave, môžete sa tešiť na filmy a prezentácie z rôznych kútov sveta. Ako hlavný hosť vystúpi úspešný poľský výškový lyžiar Andrzej Bargiel.

 

Ako prvý sa predstaví Palo Kadlečík so svojim krátkym filmom s názvom Slabá sezóna 2. Reportážnym spôsobom sa venuje dobrodružstvám a zážitkom obyčajných chalanov na zimných lyžiarskych túrach. Dozviete sa o koncertnom zážitku na Chate pod Rysmi, o blúdení pod Kriváňom, o Tatarkovom prechode a možno aj čosi iné. Tým istým autorom Vám bude predstavený netradičný nočný skialpový pretek na Kamzíku v Bratislave.

 

Víťaz oboch ročníkov tohto podujatia, nosič, ultrabežec a skialpinista Matúš Vnenčák má pre Vás nachystanú prezentáciu o pretekovom skialpe. Postrehy a úspechy s domácich a zahraničných podujatí určite oslovia nielen fanúšikov obtiahnutých kombinéz.

 

Na záver prvého bloku vystúpi legenda extrémného lyžovania a horský záchranár Bohuš Štofan. Jeho doménou sú strmé zjazdy a naposledy sa mu podarili dva vskutku zaujímavé kúsky. Spolu s parťákmi ako prví zlyžovali Muráň a netradičným spôsobom aj Lomnický štít.

 

Po prestávke pokračuje Miro Vích so skialpovo exotickými lokalitami, kde sa väčšina ľudí chodí skôr v lete opaľovať - Grécko, Kréta, Macedónsko. Miro sa nevenuje len zachyteniu oblúkov na lyžiach, no dozviete sa niečo aj o kultúre a ľuďoch v jednotlivých oblastiach.

 snehová_vločka

Biele Objatie je dielom filmára Braňa Molnár a predtým než bude tento dokument o lavínach uvedený v RTVS, môžete si ho za účasti protagonistu Gerharda Gašparoviča pozrieť na našom festivale. Výpovede lavínových profíkov a pocity zasypaných Vám priblížia krutý zimný živel. K tomu patrí aj prezentácia lavínového ruksaku od K2.

 

Druhý blok ukončí jamesák, inštruktor skialpinizmu a autor knižiek o horskom lyžovaní – Stano Melek. Odprezentuje kultový lyžiarsky prechod Chamonix – Zermatt. Čakajú Vás presné informácie, podporené mapkami jednotlivých etáp spolu so Stanovym podrobným komentárom.

 

A ideme do finále, kde sa predstavia zahraniční hostia bratia ŠvihálkoviAndrzej Bargiel. Úspešní českí skialpinisti pôsobili v roku 2015 v pohorí Atlas v Afrike, kde sa im podarili extrémmne prvozjazdy. Svoje dielo nazvali Whiskey Berber a vy sa môžete tešiť nielen na netradičné scénerie afrických hôr.

 

Andrzejovi Bargielovi sa podarilo za posledné tri roky zlyžovať tri osemtisícky. Ako prvú v roku 2013 zišiel Shishapangmu. Na Manaslu vytvoril rekord na trasa základný tábor vrchol a späť. Na Broad Peak vystúpil ako jediný v roku 2015 a ešte ho aj zlyžoval. Drží rekord v behu na Elbrus, keď prekonal aj Denisa Urubka.

 

Čakajú Vás aj prezentácie skialpových výrobcov, bohatá tombola a chutné občerstvenie. Po premietaní vystúpenie kapely Always too late a afterparty do polnoci

 

Viac informácii sa dozviete na facbook stránke festivalu:

 

 

FB Snehová vločka

Fotky Skialpový filmový festival - Snehová vločka

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri