Skialpový štart vo Valčianskej doline

18.01.2010
skialpovy-start-vo-valcianskej-doline

V sobotu večer sa v lyžiarskom stredisku vo Valčianskej doline uskutočnil prvý skialpový pretek tejto zimy u nás. Zjazdovkový skialpinistický pretek poslúžil viacerým pretekárom na otestovanie svojej výkonnosti a zároveň pritiahol množstvo turistov, ktorí sa prišli zabaviť a potešiť sa aspoň z umelej formy bieleho prášku.
          Vyše stovka účastníkov si to rozdala na troch variantách trate: 2, 4 a 6 okruhov čakalo na pretekárov. Prevýšenie jedného okruhu bolo cca 325 metrov, čiže na Áčkarov čakala trať s prevýšením takmer 2000 metrov. Medzi mužmi si s ňou najlepšie poradil reprezentant a medailista z minuloročných ME Juraj Laštík. Zo žien bola najrýchlejšia Simona Triznová. Po pretekoch čakala na účastníkov búrlivá afterparty, koncert a bohatá tombola.
Vzhľadom na súčasnú organizačnú biedu (malý počet pretekov na Slovensku) je každý takýto organizačný počin chválihodný. Za tento vďačíme Ivanovi Doskočilovi a Martinskému Hudysportu.
Vetroteam sa bol tiež odpretekať, takže galérka je chudobnejšia. Podaktorí sa hádam nájdu :-)

22.01.2010
podla coho sa rozdeluje BaC skupina? dik za odp.

22.01.2010
Nooo v A skupine utekali na vrch 6x, v B skupine 4x a v C skupine 2x...nemáš za čo :)

23.01.2010
asi som sa zle vyjadrila..:) podla coho sa rozdeluju pretekari, kt su v tychto skupinach? "A" skupina su pretekari s licenciou, ak sa nemylim.. a ti dalsi?