Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí

18.01.2019
modelka-na-snehu-alebo-co-sa-teraz-nosi

Poznáte tie očakávania pri novom outfite – bude dosť IN? Trafil(a) som aktuálny trend? Čo čižmičky? Budú sa páčiť okoliu? Sadnú? Pri skúške ako uliate, no mólo je mólo. Aspoň že bielo-čierne, tou kombináciou sa nedá nič pokaziť. K nim sa skvelo hodí elegantný čierny nohavicový kostým z Polartecu, sexi klobúčik a rukavičky, všetko s decentnými žltými detailami. Samozrejme aj rovnako farebne ladené dosky, ktoré znamenajú svet sneh. Nevtieravá, tradičná a trvácna elegancia v záplave krikľavej módnej pominuteľnosti. Celok haute couture výnimočne dotvára vínová červeň anodizovaných kovových šperkov v technoštýle. A tie pásy z gekonej kože a pravého mohéru, hmmm... Čo tam po nejakej slobode zvierat! Beriem si dva odlišné páry, poskúšam, ktoré sa viac hodia.  Aha, a ešte vychádzkové paličky, každá v inej farbe, to je teraz jednoznačne trendy.

 

 

Inokedy sa za pár minút zbalím a valím. Dnes sa motám ako nerozhodná modelka po šatni. Trvá mi to. Neviem čo skôr spraviť, vziať, obliecť. Dvakrát sa vraciam... Hrozné, tento módny biznis! Doteraz mi desať rokov stačil jeden outfit... Byť IN je náročné.

 

Ale všetko musí byť nakombinované správne - idem sa popredvádzať po móle. Teda tam, kam chodí veľa ľudí. Na Martinské Hole. Nech všetci vidia, čo sa teraz nosí po zvážniciach a lúkach fatranských. Na úvod popri potoku do Jedľovín, to je to správne, frekventované módne korzo.

 

 

Pripadlo pekne, aj keď zasypaní  ako na Orave nie sme. No stačí to, aby som sa mohol začať ladne kĺzať už zdola, od Turca. Lenže nekĺžem. Efektne sa sem došmýkam potom, na záver prehliadky. Lyže nechám zatiaľ vyniknúť vo zvislej polohe. Nech sa okoloidúci kochajú tými dizajnovými skvostami v kombinácii dominantnej čiernej s detailami v žiarivej žltej, mondénnej červenej a ušľachtilej striebornej.

 

 

Najskôr sa predvediem pešo, nech sa aj čižmičky prejavia, či nebudú zadierať. Staré spočiatku tlačili na holeniach, aj mi ich párkrát poriadne odepilovali. Horšie ako vosk. Do krvi. Teraz cítim, ako kozmický materiál jemne, zato pevne obopína nohu a pri pohybe tichučko vŕzga ako nové čižmy z prvotriednej teľacinky. Tak som si to predstavoval! Že tlačia zboku na výrastky na členkoch? To nič, to sa rozchodí. A keď nie, tak sú aspoň pekné a o to ide predovšetkým. Mačacie papuľky sa na mňa zdola usmievajú.

 

 

Ako stúpam, divákov ubúda, no šírka móla rastie, a aj belostná žiarivosť jeho podlahy. Nastáva moment presne toho žiaduceho farebného kontrastu! Klavírová čerň s vysokým leskom je na bielom pozadí prudko elegantná a hravé fluo záblesky detailov sú tou správnou kvapkou extravagancie. K tomu ladné, sexi carvingové krivky, aaaaaach! Cvak, cvak, cvak cvak cvak cvaaak... No, veď aj to sa raz naučím - zapínať na prvý raz. Ale cvakanie je presné a ľahké. Prvé pocity? Ľahučký krok – úsporu viac ako dve kilá cítiť... Len stabilita kroku trochu neistá – ako prvý raz na vysokých opätkoch. To však rýchlo prejde.

 

 

Skúšam prvý pár jemných gekoních stužiek, s nenápadným jednostranným úchytom, nech čo najdlhšie vyniká nevtieravá elegancia lyží. Tradičný, až konzervatívny strih a dizajn ale ukrýva hypermodernú technológiu molekulárnej adhézie. Hmmm - len nejako nechcú tie molekuly držať kde majú, dokonca jeden kus strácam za sebou. Nie som spokojný, ale dostane ešte šancu, priviniem si ho na hruď, do tepla. Inak, keby niečo - aj to vylepšuje postavu, hneď sa cítim mužnejšie.

 

 

Skúšam druhý pár z kože gekona. Jašteričie paprčky, to je teraz veľký hit. Vyzerá to síce, akoby som zrazil dákeho plaza a ten sa ešte z posledných síl drží, pričom packy mu už modrejú od zimy, ale móda je niekedy šialená. Tieto stuhy sú širšie, veselších farieb, na mieru strihané. Že nekĺžu ako hodváb nevadí, nové sú.

 

 

Na Veľkej lúke symbolicky završujem prvých tisíc predvádzacích vertikálnych metrov v novom outfite. Niet tu obdivovateľov a nič nevidno. Rýchlo preč - k vlekárskej rotunde pri vlekoch, tam sa motá dosť znalcov módnych trendov. Lenže ďalší malý módny fail: aj široká stuha na okrajoch nechutne odstáva – po hodine nosenia? Ešte že má sponky na oboch koncoch. Kvôli nim sa ale zle vyzlieka, budem si musieť zvyknúť.

 

 

Ide sa dole, Man in black vyniká v dave farebných. Čierne Bľesky sú pri priamej jazde trochu nervózne – žeby tréma pred prísnym okom všadeprítomnej módnej polície? No keď modelka zavlní bokmi, kreslia plynulé, dlhé, ladnéééé krivky na bielom podklade, je to faaakt sexi. Rockerská móda sa ale najlepšie ukáže v prašane! Čierne hlavičky zvedavo vykukujú spod žiarivo bielej periny, je to priam fotogenický kontrast a tu v hlbokom je kreslenie erotických kriviek ešte výraznejšie.

 

 

Pri návrate, už na rovinkách podhorských lúk, predvádzam v snehu sa brodiacim divákom elegantný sklz a ladné korčuľovanie, kým nechám Čierne Bľesky opäť vyniknúť v plnej nádhere, nesúc ich cez cestu. Potom už síce trochu zatínam zuby pri pichaní do členkov, ale navonok rozdávam úsmevy, ako sa v tých nových čižmičkách dobre chodí – v porovnaní so starými. Len oproti ide dáky ujec v sivej páperke od Číňana, so psom, so smiechom: „A to sa ti dá v tých bagandžách aj chodiť?“ Totálny módny ignorant, tsss...

 

Rišo Pouš

 

 

 

P.S.: Modelku obliekli a vystrojili módne domy adamsport.eu (Kreuzspitze Attacco EL, Hagan Ultra 76, Gecko Race a Standard), davorin.sk (Karpos Lyskamm a Airbag, Karpos bufka) a skialpshop.com (Dynafit PDG 1), za čo im patrí srdcervúca a nekonečná vďaka, až do posledného vypratia a zodratia. Za inšpiráciu k tomuto módnemu reportu posielame ďakovnú zdravicu do Šace.

 

Fotky Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí
Jaraba 18.01.2019
Toto ma zaujalo: "Len stabilita kroku trochu neistá – ako prvý raz na vysokých opätkoch." Žeby verejné priznanie? Ale nič si z toho nerob, každý máme nejakú svoju úchylku ;-)

RE: Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí
sherpa 18.01.2019
Riso, skvelo napisane. myslim, ze najlepsia cast je ta s tym Cinskym paperkom.....daco take by ti na toto povedal aj Jano, aby to malo smrnc. ja ti k tomu tak poviem, ze telo vybavy....no muselo ti aj teplo byt ;-). a tote pasy teda biedacke...leda siroke a ledva dlhe....sak to nemoze trimat, nema cim. treba poctivo od spice ku pate plnu dlzku lepit s hacikom a gumkou vpredu a hotovo.

RE: Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí
Čendo 18.01.2019
Dobréééé...len tie palice neobkecáš :D

RE: Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí
pali_b (palo@centrum.sk) - 18.01.2019
...no nekup to za dva litriky

RE: Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí
Ripo 20.01.2019
Ze len dva litriky? Tsss... Nepodcenuj snobsku modelku, heeej? :-))))

RE: Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí
Ripo 22.01.2019
Čendo čo neobkecám? Keby len palice, ale pozri napríklad k Dynafitu medzi viazania: https://www.dynafit.com/equipment/ bindings/low-tech-race-pdg-binding- manual?number= 08-0000048781_0000000001

RE: Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí
Čendo 23.01.2019
Rišo,to je chabý argument,lebo to viazko je aspoň rovnaký typ,ale mne sa zdá že ty máš palice každú inú :D

RE: Modelka na snehu alebo čo sa teraz nosí
Ripo 23.01.2019
No doooobre, ale sú aspoň rovnako dlhé :-D

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri